
SWEEPERHALL OG PERSONALBYGG OSL
PROSJEKT
Sweeperhall og personalbygg
BYGGHERRE
Oslo Lufthavn AS
ENTREPRENØR
Tronrud Entreprenør AS
ÅR
2013
Arbeidene omfattet både nybygg og ombygging. Totalt 4.500 m² ble oppført som nybygg, mens 5.000 m² eksisterende arealer ble ombygget. Den nye sweeperhallen er tilpasset flyplassens behov for effektiv drift og lagring av kjøretøy, mens personalbygget rommer fasiliteter for ansatte og understøtter en mer effektiv organisering av driften.
Som en del av T2-prosjektet på Oslo Lufthavn har Dyrø og Moen Arkitekter prosjektert ny sweeperhall og personalbygg for driftsområdet. Prosjektet ble ferdigstilt høsten 2013 og inngår i flyplassens omfattende utvidelse for å møte økende trafikkmengde. Utvidelsen av kapasiteten var nødvendig for å kunne håndtere opptil 28 millioner passasjerer i året.
Prosjektet ble gjennomført som en generalentreprise med Tronrud Entreprenør AS som entreprenør, på oppdrag for Oslo Lufthavn AS. Det nye anlegget inngikk som en del av helheten i T2-prosjektet, som også omfatter ny pir, utvidet terminal med avgangs- og ankomsthall, samt nytt bagasjeanlegg – med forventet ferdigstillelse i 2017.